Piyasa Analizleri 

Dolar TL Analizi – 15 Kasım Piyasaları

Dolar TL bandında yeni bir rekorun gelebileceği belirtiliyor. Özellikle seçimler sonrasında iyi bir ivme kazanan dolar 3.30 rekor denemesi ile birlikte geri çekilmeye başladı. Yaşanan geri çekilme sonrasında 3,25 seviyelerine kadar düşüş yaşayan doların yeni bir rekor daha deneyebileceği belirtiliyor. Bu bakımdan piyasalarda özellikle dolar üzerinden işlem yapmak isteyen kişiler büyük bir beklenti içerisine girmiş durumda.

TL’de Değer Kaybı Sürüyor

TL gelişen ülke para birimlerinden negatif olarak ayrışmaya devam ederken dolar endeksinin hızlı bir şekilde yükselmesi de Dolar TL bandında ciddi farkların oluşmasına yol açıyor. Bu bakımdan önümüzdeki günlerde gelecek mesajlar veya yapılacak açıklamalar Dolar TL bandında ciddi rekorların olabileceğini de gösteriyor. Özellikle 3.32 – 3.35 aralığındaki bir yükselişin olabilmesi oldukça güçlü görünüyor.

Geri Çekilmeler Kısa Süreli Olacak

Geri çekilmeler yaşanabilecek. Bu çekilmelerin kısa süreli olması bekleniyor. Bu açıdan seçim sonrasında doların yükselişinin bir süre daha devam edeceği genel bir ön görü halinde. Üstelik Aralık ayında yapılacak faiz toplantısından da iyi bir sonucun çıkması doların daha da güçlenmesini sağlayabilir. Özellikle yatırımcıların piyasayı iyi bir şekilde analiz etmesi gerekiyor. Gün içerisinde farklı hareketlenmelerin yaşandığı dolar bu açıdan çeşitli soru işaretleri yaratsa da geleceğe dönük olarak yükseliş yaşanacağı belirtiliyor. Bu açıdan Dolar için şu anda güvenli bir liman olduğu söylenebilir.

Kısa vadede kaybedilmeyecek dolar uzak bir rekor denemeleri ile yeni bir rekor kırması halinde de Türkiye ekonomisi içinde yeni dönem başlatabilir. 3,30’un üzerine çıkabilecek Dolar Türkiye ekonomisine olacak etkileri de zorlu bir süreç başlatılacaktır. Gün sonu teknik analizlerinde de geri çekilmeler ile birlikte doların artış yaşayacağı belirtiliyor. Dolar için yapılan yorumların büyük bir bölümünde artış öngörülüyor. Fakat ekonomik alanda her an yeni gelişmelerin yaşanabilmesi mümkün olduğundan dolayı yine de kişilerin piyasayı çok yakından takip ederek yaşanan gelişmeler doğrultusunda doların nasıl etkileyebileceğini iyi bir şekilde analiz etmesi gerekiyor. İniş veya artışlara bağlı olarak dolar üzerinden yapılacak işlemlerde maksimum kar oranlarına ulaşmak mümkün olabilir.

Related posts

Leave a Comment